Rejestracja
Zapomniane hasło?

 

Aktualności

Wielospecjalistyczna opieka nad dorosłymi kobietami z Zespołem Turnera nie jest realizowana z wielu przyczyn
Ze względu na wielość możliwych chorób towarzyszących ZT, dziewczęta z ZT znajdują się pod opieką lekarzy wielu specjalizacji, koordynowaną przez lekarza endokrynologa dziecięcego
Rozmowa z dr hab. n. med. Andrzejem Wiśniewskim, lekarzem endokrynologiem, specjalistą w zakresie wzrastania na temat rozpoznawania somatotropinowej niedoczynności przysadki.
Postęp wiedzy stwarza szansę na macierzyństwo kobietom z Zespołem Turnera - wypowiedź profesora Krzysztofa Łukaszuka, kierownika Klinik Leczenia Niepłodności Invicta w Gdańsku i w Warszawie, specjalnie dla TacyJakJa.pl
Zaburzenia wzrastania, nie będące żadną chorobą mogą być spowodowane przez uszkodzenie jednego z kilkuset genów. Kolejna część rozmowy z profesorem Wiśniewskim na temat możliwych przyczyn niskorosłości.
27 września 2010 roku. Wczesny poranek. Znajduję się z mamą w poradni genetycznej przy ul. Marcinkowskiego we Wrocławiu. Wchodzę do gabinetu dr Roberta Śmigla. Z jego ust padają dwa słowa, które na zawsze zmieniły moje życie: zespół Turnera!
Rozmowa z Prof. Andrzejem Wiśniewskim, endokrynologiem, pediatrą, specjalizującym się w patofizjologii wzrastania na temat diagnostyki niskorosłości.
Stop

Więcej artykułówGaleria fotografii

ilonabroda

Nasze historie

NIEDOBOR_WZROSTU

kunia2
avatar

Wiek 37 lat, wzrost 143, waga 39kg.dł stopy roz.3... więcej


Diagnostyka

Archiwum

Zmierz swoje dziecko i wydrukuj jego siatkę centylowąJeżeli chcesz dowiedzieć się, w którym centylu wzrostowym znajduje się Twoje dziecko i wydrukować wynik na siatce centylowej ? wprowadź poniższe dane i naciśnij Zatwierdź.

Data urodzenia dziecka (dzień, miesiąc, rok):

Płeć dziecka:

Data pomiaru

Wpisywana data powinna mieć format RRRR-MM-DD, czyli dla np. 22 kwietnia 2009 roku powinno zostać wpisane 2009-04-22.

Siatki centylowe wagowo-wzrostowe dostępne po zalogowaniu.

Pomiar domowyPomiar w przychodni
Tak jak opisano w instrukcji "Jak prawidłowo mierzyć?", dokonaj trzech pomiarów wysokości ciała i zapisz je tutaj. System sam obliczy średniąJeśli pomiaru dokonywano w specjalistycznej przychodni możesz wpisać jeden wynik tutaj.
cm mm
cm mm
cm mm


cm mm

Jak korzystać z siatki centylowej

Co to są kanały centylowe

Co to jest szybkość wzrastania

Zmierz dziecko Jak wazyć Jak mierzyćTacyJakJa.pl