Aktualności

Tak, ale w niskiej dawce 1000 mg dziennie…
Niespodziewana skuteczność leczenia opornej na konwencjonalne leki padaczki dziecięcej, zaskoczyła lekarzy i rodziców
Ból przewlekły znalazł się w tym roku na forum inicjatyw europejskich
W dzisiejszych czasach mądry pacjent to pacjent świadomy i zaangażowany, który poznaje tajniki systemu opieki zdrowotnej i przeciwności związane z dostępem do dobrej opieki.
Rozmowa z dr Magdaleną Kocot-Kępską, lekarzem z Poradni Badania i Leczenia Bólu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
O drabinie analgetycznej, poradniach leczenia bólu i współpracy między lekarzami różnych specjalności w leczeniu bólu przewlekłego…
Przewlekły ból powoduje nie tylko cierpienie, ale wpływa też niekorzystnie na aktywność mięśni i stawów, apetyt, odporność, sen, nastrój i nasze relacje z otoczeniem. Czym jest ból przewlekły i jakie są jego rodzaje?
Stop

Więcej artykułówPadaczka - pierwsza pomoc
Padaczka - Pierwsza pomoc
zobacz nasz film na YouTube!

Galeria fotografii

krzysztof81

Nasze historie

PADACZKA

Beckyy
avatar

Ahhh co by tu napisac... podstawa to akceptowac si... więcej


Ważne informacje


Kiedy wezwać pogotowie?

Padaczka

Monitoruj przebieg i leczenie padaczki z TacyJakJa.pl...

Pojedynczy napad padaczkowy może przydarzyć się raz w życiu co dziesiątemu Polakowi. Jeśli napad nigdy więcej się nie powtórzy, u takiej osoby nie rozpoznajemy padaczki i nie musi ona stosować żadnego leczenia.

Padaczka to dwa lub więcej napady padaczkowe w życiu i szacuje się, że dotyczy to 1% populacji każdego kraju, a więc w Polsce blisko 400 000 osób.

Nasi pacjenci wymagają regularnych spotkań z lekarzem, a także stosowania leków, okresowo zmienianych.
Chorzy Ci proszeni są przez swoich lekarzy o prowadzenie dziennika na temat liczby i rodzaju napadów padaczkowych oraz o notowanie stosowanych dawek leków i ewentualnych czynników wywołujących napad.
Z informacji notowanych przez Państwa między wizytami, lekarze mogą wyciągnąć wiele wniosków na temat Państwa choroby i leczenia. Niestety notatki te często są gubione lub zupełnie nieczytelne.

Ci z Państwa, którzy posługujecie się komputerem (lub opiekunowie chorych) możecie skorzystać z prowadzenia elektronicznego dziennika leczenia padaczki w portalu TacyJakJa.pl. Zmieści się tu o wiele więcej informacji dla lekarza prowadzącego, w dodatku w bardziej czytelnej formie.
Dzienniczek ten będzie zawsze dostępny on-line - nie można go zgubić...

My lekarze, mamy także nadzieję w przyszłości dowiedzieć wiele z wysyłanych do Państwa anonimowych zapytań i ankiet. "Razem dowiemy się więcej..."

Konsultant Medyczny, prof Joanna JędrzejczakPadaczka u dzieci

Padaczka wieku niemowlęcego, dziecięcego i młodzieńczego wymaga konsultacji i leczenia przez neurologa dziecięcego przygotowanego do pracy z dzieckiem w różnym wieku oraz jego rodzicami. Wiąże się to nie tylko z faktem, że dziecko często nie może, bądź nie potrafi udzielić prawidłowego wywiadu, ale też z faktem, że napad padaczkowy u dzieci objawia się inaczej niż padaczka osoby dorosłej. Często dany rodzaj napadów występuje tylko w określonym wieku, a potem przyjmuje inną formę – przykładem są np. napady toniczne u bardzo małych dzieci. Są też zespoły padaczkowe, które zmieniają swoją formę w zależności od wieku i tu przykład zespołu Westa przechodzącego często w zespół Lenoxa-Gastauta.

Zachorowalność na padaczkę jest najwyższa u dzieci do pierwszego roku życia. Wiąże się to z wystąpieniem pierwszego napadu w wyniku niedotlenienia okołoporodowego, bądź wszelkich wad wrodzonych mózgowia. Wiele zaburzeń ruchowych noworodka, które niegdyś uznawano za padaczkę, dziś przypisuje się innym czynnikom i nie wprowadza leczenia.

Konsultant Medyczny Forum – Dr n. med Ałbena Grabowska-Grzyb

więcej o padaczce dziecięcej >>>

Dzisiaj jest 2289 dzień działania portalu TacyJakJa.pl / Padaczka

2085
Liczba osób prowadzących tu swój dzienniczek
7
Nowych użytkowników w bieżącym miesiącu
15
Liczba osób zalogowanych w ciągu ostatniej godziny