Rejestracja
Zapomniane hasło?

 

Aktualności

Jeśli nie ma napadów, kiedy i jak można zakończyć przyjmowanie leków przeciwpadaczkowych?
FDA wydało zgodę na rozpoczęcie badań nad skutecznością kannabidiolu w lekoopornych zespołach padaczkowych u dzieci. Pierwsze wyniki dostępne będą już wiosną
Wyładowania elektryczne w mózgu można odsłuchać jako dźwięki, układające się w niesamowitą muzykę.
Te bardzo częste problemy nerwicowe należy leczyć psychoterapią niezależnie od terapii przeciwpadaczkowej
Być może w ciągu 2-3 lat pojawi się nowy lek przeciwpadaczkowy, skuteczny także w leczeniu bólu neuropatycznego, rodem z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Magnetoencefalograf to nowe narzędzie diagnostyczne, które w niedalekiej przyszłości będzie powszechniej pomocne w leczeniu neurochirurgicznym padaczki
Większość wpisów na forach oraz raportów socjologicznych mówi o osobach z padaczką, które nie znajdują pracy lub są zwalniane przez pracodawców.
Stop

Więcej artykułówPadaczka - pierwsza pomoc
Padaczka - Pierwsza pomoc
zobacz nasz film na YouTube!

Galeria fotografii

ona.witkacy

Nasze historie

PADACZKA

szordyczka
avatar

Mam 36 lat, choruję od roku. Nie mam odwagi powie... więcej


Ważne informacje


Kiedy wezwać pogotowie?

Padaczka

Monitoruj przebieg i leczenie padaczki z TacyJakJa.pl...

Pojedynczy napad padaczkowy może przydarzyć się raz w życiu co dziesiątemu Polakowi. Jeśli napad nigdy więcej się nie powtórzy, u takiej osoby nie rozpoznajemy padaczki i nie musi ona stosować żadnego leczenia.

Padaczka to dwa lub więcej napady padaczkowe w życiu i szacuje się, że dotyczy to 1% populacji każdego kraju, a więc w Polsce blisko 400 000 osób.

Nasi pacjenci wymagają regularnych spotkań z lekarzem, a także stosowania leków, okresowo zmienianych.
Chorzy Ci proszeni są przez swoich lekarzy o prowadzenie dziennika na temat liczby i rodzaju napadów padaczkowych oraz o notowanie stosowanych dawek leków i ewentualnych czynników wywołujących napad.
Z informacji notowanych przez Państwa między wizytami, lekarze mogą wyciągnąć wiele wniosków na temat Państwa choroby i leczenia. Niestety notatki te często są gubione lub zupełnie nieczytelne.

Ci z Państwa, którzy posługujecie się komputerem (lub opiekunowie chorych) możecie skorzystać z prowadzenia elektronicznego dziennika leczenia padaczki w portalu TacyJakJa.pl. Zmieści się tu o wiele więcej informacji dla lekarza prowadzącego, w dodatku w bardziej czytelnej formie.
Dzienniczek ten będzie zawsze dostępny on-line - nie można go zgubić...

My lekarze, mamy także nadzieję w przyszłości dowiedzieć wiele z wysyłanych do Państwa anonimowych zapytań i ankiet. "Razem dowiemy się więcej..."

Konsultant Medyczny, prof Joanna JędrzejczakPadaczka u dzieci

Padaczka wieku niemowlęcego, dziecięcego i młodzieńczego wymaga konsultacji i leczenia przez neurologa dziecięcego przygotowanego do pracy z dzieckiem w różnym wieku oraz jego rodzicami. Wiąże się to nie tylko z faktem, że dziecko często nie może, bądź nie potrafi udzielić prawidłowego wywiadu, ale też z faktem, że napad padaczkowy u dzieci objawia się inaczej niż padaczka osoby dorosłej. Często dany rodzaj napadów występuje tylko w określonym wieku, a potem przyjmuje inną formę – przykładem są np. napady toniczne u bardzo małych dzieci. Są też zespoły padaczkowe, które zmieniają swoją formę w zależności od wieku i tu przykład zespołu Westa przechodzącego często w zespół Lenoxa-Gastauta.

Zachorowalność na padaczkę jest najwyższa u dzieci do pierwszego roku życia. Wiąże się to z wystąpieniem pierwszego napadu w wyniku niedotlenienia okołoporodowego, bądź wszelkich wad wrodzonych mózgowia. Wiele zaburzeń ruchowych noworodka, które niegdyś uznawano za padaczkę, dziś przypisuje się innym czynnikom i nie wprowadza leczenia.

Konsultant Medyczny Forum – Dr n. med Ałbena Grabowska-Grzyb

więcej o padaczce dziecięcej >>>

Dzisiaj jest 2039 dzień działania portalu TacyJakJa.pl / Padaczka

2004
Liczba osób prowadzących tu swój dzienniczek
8
Nowych użytkowników w bieżącym miesiącu
8
Liczba osób zalogowanych w ciągu ostatniej godziny


TacyJakJa.pl